Inne

Dodatkowe 2,2 mln zł na rozbudowę Akwarium w Gdyni

 

Akwarium w Gdyni otrzyma dodatkowe środki z Unii Europejskiej na rozbudowę. W środę, 10 marca wicemarszałek Wiesław Byczkowski przekazał Dyrektorowi Naczelnemu Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, Piotrowi Margońskiemu aneks, dzięki któremu fundusze trafią do instytucji.

Aneks zwiększa wartość dofinansowania udzielonego już przez Zarząd Województwa Pomorskiego w lipcu 2019 roku. Wartość inwestycji polegającej na rozbudowie gdyńskiego akwarium wyniesie ok. 18,8 mln zł, a dofinansowanie, po zawartym aneksie – 11,1 mln zł.

Dzięki dodatkowemu wsparciu z UE, możliwa będzie rozbudowa istniejącej ścieżki edukacyjnej o 13 nowych zbiorników ekspozycyjnych. W planach jest stworzenie nowoczesnej, wielofunkcyjnej przestrzeni edukacyjnej, w której odwiedzający Akwarium będą mogli poznać świat morskich zwierząt i roślin. W ramach projektu przeprowadzona zostanie również kampania informacyjno-edukacyjna.

Fot. mat. pras. Akwarium Gdyńskiego
Fot. mat. pras. Akwarium Gdyńskiego

Edukacja ekologiczna zwiększy świadomość i wrażliwość mieszkańców oraz turystów na problematykę ochrony środowiska, w szczególności ochrony zagrożonych gatunków. Przestrzeń będzie również obszarem wspomagającym aktywność mieszkańców i turystów, a w efekcie wzrost wiedzy ekologicznej, będącej częścią szeroko pojętej świadomości obywatelskiej.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szacuje się, że dzięki realizacji projektu liczba osób odwiedzających Gdyńskie Akwarium zwiększy się do 500 tys. osób w ciągu roku. Zakończenie projektu planowane jest na koniec czerwca 2023 r. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas