Inne

Kolejna tłumna Batalia Napoleońska!

19 sierpnia Będomin już po raz kolejny gościł u siebie wojska Napoleona wraz z Legionami Polskimi oraz żołnierzy carskich i księstwa pruskiego. Wszystko za sprawą dorocznej imprezy plenerowo-historycznej pod nazwą „Batalia Napoleońska”, której główną atrakcją była rekonstrukcja kampanii napoleońskiej stoczonej w latach 1806-07. W wyniku owych działań, po zwycięstwie francuskiego cesarza, powstało Księstwo Warszawskie.

Zebranych przywitali gospodarze uroczystości – dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku Wojciech Bonisławski, starosta kościerska Alicja Żurawska oraz wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas