Inne

Konkurs na najładniejszą elewację

Rusza kolejna – ósma już – edycja konkursu prezydenta Miasta Gdańska na „najładniejszą elewacje roku”. Do udziału zachęcamy wspólnoty mieszkaniowe, które w bieżącym roku przeprowadziły remont lub modernizacje elewacji budynku.

– Konkurs na elewacje to już taka gdańska tradycja, bo realizujemy go od 2009 roku. Do tej pory startowało w nim ponad 300 wspólnot, a nagrodami o łącznej wysokości 344,5 tys. zł uhonorowano 22 z nich. Jestem przekonany, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się
równie dużym zainteresowaniem – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Nagroda to z jednej strony wyraz uznania i podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie, w efekcie którego zyskuje estetyka miasta, z drugiej – konkretny „zastrzyk”
finansowy, dzięki któremu można albo uregulować zobowiązania związane z wykonanym remontem, albo wykonać jakieś dodatkowe prace. Niektóre wspólnoty swoje nagrody przeznaczyły min. na zagospodarowanie i utwardzenie terenu, remont instalacji, dachów czy
klatek schodowych – podpowiada Grzelak.

Konkurs adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku, przynajmniej w zakresie elewacji frontowej.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

* do końca roku 2016 przeprowadzić remont elewacji na budynku
wspólnoty mieszkaniowej,
* do 15 kwietnia 2017 złożyć w Urzędzie Miejskim zgłoszenie
konkursowe podpisane przez członków wspólnoty posiadających
większościowy udział

Pula nagród w ósmej edycji konkursu to 50 tys. zł.

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas