Inne

Młoda kobieta pomazała sprayem tablicę upamiętniającą Pawła Adamowicza

 

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o pomalowanie sprayem tablicy upamiętniającej zmarłego Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska. 22-latka najprawdopodobniej usłyszy zarzut znieważenia pomnika.

Dzisiaj tuż po godz. 4.00 operator miejskiego monitoringu powiadomił policjantów z komisariatu II o tym, że przy ul. Bogusławskiego sprawca namalował sprayem krzyż celtycki na tablicy upamiętniającej zmarłego Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska. Policjanci pojechali na miejsce, przez cały czas byli też w kontakcie z pracownikiem Straży Miejskiej, który śledził drogę odejścia sprawcy za pomocą kamer miejskiego monitoringu. Zgłaszający przekazał mundurowym, że sprawca przemieścił się w kierunku ul. Kurkowej.

Funkcjonariusze o godz. 4.30 przy ul. Kurkowej zauważyli osobę, której wygląd odpowiadał opisowi zgłaszającego. Mundurowi wylegitymowali 22-letnią kobietę, a podczas kontroli jej plecaka zabezpieczyli puszkę ze sprejem. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu.

Policjanci przeprowadzili oględziny pomalowanej tablicy, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Mundurowi zabezpieczyli także nagranie miejskiego monitoringu oraz ustalili świadków zdarzenia. Zatrzymana 22-latka najprawdopodobniej usłyszy zarzut znieważenia pomnika.

Za znieważenie pomnika lub innego miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby grozi kara grzywny albo ograniczeni wolności.

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas