W dniach 29 lipca-28 sierpnia w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6) prezentowane będą najlepsze dyplomy ASP.
Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby czy intermediów. W ramach Najlepszych dyplomów 2017 zostaną wręczone: Nagroda Rektorów, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska, Nagroda Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz Nagroda Krytyków.
W wystawie i konkursie biorą udział: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

