Inne

Nasiona łąki dla mieszkańców Gdańska w podziękowaniu za… udział w wyborach

 

W podziękowaniu za frekwencję w wyborach, Urząd Miejski w Gdańsku rozda mieszkankom i mieszańcom nasiona łąki miejskiej. Do rozdania jest 5000 torebeczek z nasionami.

Żeby dostać jedną z nich trzeba przyjść w piątek, 24 lipca na parking urzędu miejskiego, (ul. Nowe Ogrody 8/12). Nasiona będą rozdawane od godziny ósmej rano do dwunastej lub do wyczerpania zapasów.

Dlaczego łąki w mieście są ważne?

  • są jednym z elementów adaptacji do zmian klimatu
  • są bioróżnorodne i przyczyniają się do zachowania równowagi przyrodniczej
  • w okresie jesieni i zimy dają schronienie owadom, ptakom i drobnym gryzoniom
  • są wspaniałą alternatywą estetyczną dla trawników, sprawdzają się szczególnie w okresach suszy, kiedy trawniki wysychają i żółkną, łąki dzięki różnorodności roślin nadal są kolorowe

Gdańsk dziękuje na wiele sposobów

W drugiej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Gdańsku wyniosła 74, 93 %. Rozdawanie nasion to tylko jeden ze sposobów na podziękowanie gdańszczankom i gdańszczanom za udział w wyborach. Przez całe lato w plenerze odbywać się będą koncerty i spektakle, a Hevelianum w tygodniu od 18 do 24 lipca zaprasza na dodatkowe bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej (z Gdańską Kartą Mieszkańca).

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas