Choć strażacy najczęściej wzywani są do niesienia pomocy ludziom, zdarza im się ratować także dzikie zwierzęta. Do nietypowej interwencji w celu ratowania uwięzionych bobrów zostali wezwani strażacy ze Starogardu Gdańskiego.
10 kwietnia 2020 r. o godzinie 11:29 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o uwięzionych bobrach w elektrowni wodnej w Kolinczu. Na miejscu zdarzenia strażacy znaleźli dwa bobry leżące na jednym z betonowych stopni tworzących kaskadę w elektrowni wodnej. Najprawdopodobniej zwierzęta wpadły tam przez górę jazu spiętrzającego wodę. Ratownicy dotarli do uwięzionych bobrów łodzią, podpłynęli od niskiej strony rzeki Wierzycy. Strażacy przy użyciu sprzętu do pochwytywania zwierząt złapali jednego żywego bobra, drugi niestety był martwy. Zwierzęta ewakuowano na brzeg. Martwego bobra przekazano pracownikowi elektrowni wodnej, drugiego wypuszczono na wolność. Bóbr w bardzo szybkim tempie oddalił się w stronę rzeki Wierzycy i odpłynął.

