Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, tj. 23 czerwca o kolejnych potwierdzonych przypadkach COVID-19 w Polsce. Wśród 300 nowych zakażeń jest także 19 z województwa pomorskiego. Większość powiązana jest z nowym ogniskiem zakażeń w powiecie malborskim.
Sanepid poinformował dziś o 19 nowych przypadkach koronawirusa na Pomorzu u 14 osób z powiatu malborskiego (4 kobiet i 2 mężczyzn w starszym oraz 6 kobiet i 2 mężczyzn w średnim wieku), kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu bytowskiego, mężczyzn w średnim wieku z powiatu puckiego i Sopotu oraz młodej kobiety z powiatu chojnickiego.
Jak poinformował szef gdańskiego sanepidu, Tomasz Augustyniak, osoby z powiatu malborskiego objęte były kwarantanną i powiązane są z ogniskiem zakażeń w firmie produkcyjnej (ognisko rodzinne). Natomiast osoby z powiatu bytowskiego były objęte nadzorem epidemiologicznym, pozostałe osoby były objęte kwarantanną po kontakcie z zakażonymi.
Od początku epidemii na Pomorzu potwierdzono 636 przypadków zakażenia koronawirusem, 38 chorych zmarło, 514 wyzdrowiało.

