Po długim weekendzie majowym, w Sopocie rozpocznie się 4. edycja kampanii Rowerowy Maj. W akcji, która ruszy w poniedziałek, 6 maja, wezmą udział sopoccy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele, którzy dojeżdżając do swoich szkół i przedszkoli rowerami będą rywalizować o miano najbardziej rowerowej placówki w Sopocie.
Zasady kampanii są proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce zwiększa szanse na zwycięstwo swojej placówki oświatowej. Jak co roku, dla najlepszych szkół, przedszkoli, klas i rowerzystów przewidziano nagrody.
W ubiegłym roku uczestnicy sopockiego Rowerowego Maja wykonali ponad 37 tys. przejazdów, „wykręcając” w ten sposób jeden z najlepszych wyników w Polsce. Sopocianie zajęli piąte miejsce na trzydzieści miast. To dało także drugi wynik na Pomorzu.
Tegoroczny Rowerowy Maj w Sopocie będzie prawdopodobnie rekordowy pod względem liczby uczestników. W kampanii może wziąć udział nawet 2600 dzieci i młodzieży z 12 placówek oświatowych.

