Inne

Pomorscy strażacy zakończyli działania w Biebrzańskim Parku Narodowym

 

W niedzielę, 26 kwietnia 2020 roku, pomorska Kompania Gaśnicza Heweliusz zakończyła działania na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po godzinie 15 rozpoczęto zwijanie ostatnich odcinków wężowych. Wszystkie założenia i zadania zostały wykonane. Przy  wsparciu z powietrza samolotów i śmigłowców, a także z lądu – wojska, miejscowej ludności i leśników, udało się zwalczyć ostatnie ogniska pożaru w Lasku Wroceńskim.

Przez cały czas gaszenia pożaru współpracowały ze sobą jednostki straży pożarnej z całego kraju. Sprawdziły się także założenia i rozwiązania z zakresu taktyki działań gaśniczych oraz wykorzystania sprzętu. W niedzielne późne popołudnie odbyła się ostatnia odprawa pomorskiego zgrupowania.

Podlasie pożegnało pomorskiego Heweliusza wracającego w komplecie do jednostek macierzystych. Rankiem 27 kwietnia wszyscy strażacy wchodzący w skład zgrupowania dotarli do swoich domów i rodzin.

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas