W niedzielę, 26 kwietnia 2020 roku, pomorska Kompania Gaśnicza Heweliusz zakończyła działania na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Po godzinie 15 rozpoczęto zwijanie ostatnich odcinków wężowych. Wszystkie założenia i zadania zostały wykonane. Przy wsparciu z powietrza samolotów i śmigłowców, a także z lądu – wojska, miejscowej ludności i leśników, udało się zwalczyć ostatnie ogniska pożaru w Lasku Wroceńskim.
Przez cały czas gaszenia pożaru współpracowały ze sobą jednostki straży pożarnej z całego kraju. Sprawdziły się także założenia i rozwiązania z zakresu taktyki działań gaśniczych oraz wykorzystania sprzętu. W niedzielne późne popołudnie odbyła się ostatnia odprawa pomorskiego zgrupowania.
Podlasie pożegnało pomorskiego Heweliusza wracającego w komplecie do jednostek macierzystych. Rankiem 27 kwietnia wszyscy strażacy wchodzący w skład zgrupowania dotarli do swoich domów i rodzin.

