Renata Przemyk powraca do Wejherowa i z pełnym składem koncertowym zagra 3 października w Sali Głównej Filharmonii. Podczas koncertu usłyszymy znane publiczności, a dawno nie wykonywane piosenki z pierwszej płyty Renaty Przemyk „Ya Hozna” takie jak: „Babę zesłał Bóg”, „Samolot”, „Makijaż twarzy”, „Prinsówna”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tortury” a może i „Protest Dance” oraz najbardziej znane utwory Renaty z jej wszystkich płyt (m.in.: „Ten taniec”, „Zero”, „Kochana”, „Odjazd”, „Bo jeśli tak ma być” i wiele innych) i kilka piosenek z najnowsze płyty „RZEŹBA DNIA”.
Koncert wyróżnia dynamiczny i rockowy charakter oraz specjalnie przygotowany repertuar i zaskakujące aranżacje. Renacie na koncercie towarzyszy zespół w składzie: Grzegorz Palka (gitary), Piotr Wojtanowski (bas, wokal), Sławek Puka (perkusja), Kamil Błoniarz (akordeon) i Krzysztof Pająk (instrumenty klawiszowe).
Tak się złożyło, że w ostatnich miesiącach w Wejherowie śpiewało kilka znakomitych wokalistek debiutujących mniej więcej w tym samym czasie co ona, będzie więc doskonała okazja do porównań. Edyta Bartosiewicz, Anita Lipnicka, Ania Dąbrowska wykorzystały podobnie jak „mało zdolna szansonistka” (tak brzmiał tytuł jej debiutanckiego krążka z 1992 r.) szansę na zaistnienie w warunkach komercyjnej fonografii i wolnorynkowego życia koncertowego. I wszystkie, każda na swój sposób, przetrwały.
Trzeba pamiętać, że artystka, która zaśpiewa w następny wtorek w Filharmonii Kaszubskiej, skłoniła słuchaczy do kupienia ponad pół miliona płyt. Biorąc pod uwagę, że jej twórczość jest wymagająca i nie wdzięcząca się do publiczności, wynik trzeba uznać za wręcz znakomity, a fanów Renaty pochwalić za dobry gust.
Renata Przemyk wystąpi 3 października o godz. 19:00. w Filharmonii Kaszubskiej.

