Całkowicie nowa infrastruktura drogowa na 400-metrowym odcinku ul. Przyrodników z nową jezdnią, chodnikami, wyniesionym skrzyżowaniem, oświetleniem i oznakowaniem. To zakres prac przebudowy tej ulicy, które ruszają w poniedziałek 14 grudnia i potrwają do końca kwietnia przyszłego roku. W czasie robót część ulicy będzie zamknięta, a dla kierowców wytyczone zostaną objazdy.
Przebudowa fragmentu ul. Przyrodników na odcinku 400 metrów od ul. Budowlanych w kierunku hal magazynowych realizowana jest w ramach umowy drogowej. Zawarta została ona z firmą Panattoni zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych. Wartość umowy, której koszt ponosi prywatny inwestor, wynosi blisko 6,5 mln zł.
Prace na ul. Przyrodników polegać będą na wybudowaniu całkowicie nowej infrastruktury drogowej tej ulicy. Zakres robót obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, teletechnicznej oraz elektroenergetycznej. W części drogowej przebudowy ul. Przyrodników zyska nową jezdnię wraz z chodnikiem, a samo skrzyżowanie ulic Budowlanych i Przyrodników zostanie wyniesione.
Z uwagi na szeroki zakres przebudowy, 400-metrowy odcinek ul. Przyrodników od skrzyżowania z ul. Budowlanych do zjazdu na teren hal magazynowych będzie musiał zostać całkowicie wyłączony z ruchu. Zachowany zostanie jednak dostęp dla mieszkańców oraz dla siedzib firm zlokalizowanych wzdłuż ul. Przyrodników. Objazd dla pozostałych kierowców wytyczony został ulicami Budowlanych i Nowatorów z dojazdem od ul. Słonecznej na terenie gminy Żukowo.

