Inne

Sposób na problem z żebrzącymi w Gdańsku?

W Domu Sąsiedzkim przy ulicy Zakopiańskiej 40 w Gdańsku rozpoczęła działalność świetlica dla dzieci, które na ulicach proszą o datki lub towarzyszą swoim opiekunom w żebraniu. Do końca sierpnia prowadzić ją będzie – na mocy umowy z miastem – Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek we współpracy z Fundacją Wsparcia i Inicjatyw Społecznych.
Do przyjścia do świetlicy (działa w dni powszednie, w godz. 10 – 18) przekonywać ma proszące o datki dzieci i ich opiekunów, pracownik terenowy Centrum. W placówce maluchy mają zapewnione m.in. ciepłe posiłki, ofertę zabaw, gier i form edukacyjnych. W programie są też wyjścia do kina, teatru. Wszystko bezpłatnie. Uruchomienie świetlicy w tym roku jest jednym z elementów kampanii edukacyjno – prewencyjnej, przeciwdziałającej zjawisku żebractwa na ulicach, a zachęcającej do pomagania mądrego i odpowiedzialnego.
Czy jest to dobre rozwiązanie według Państwa? Zapraszamy do dyskusji!

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas