Pod koniec czerwca nieznany sprawca zniszczył tablicę na murze stoczni przy Pomniku Poległych Stoczniowców, która była podziękowaniem działaczy „S” za wsparcie w walce o wolność dla ks. prałata Henryka Jankowskiego. Nowa tablica upamiętniająca księdza z powrotem wisi na Placu Solidarności.
Do zdarzenia doszło 19 czerwca. Na nagraniu z monitoringu widać, jak pod osłoną nocy nieznany sprawca celowo niszczy tablicę upamiętniającą ks. Henryka Jankowskiego, która wisiała na murze przy pomniku Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Tabliczka została połamana, jej znaczna część odpadła od muru. Sprawę zgłoszono na policję, która przeprowadziła oględziny miejsca i poszukuje winowajcy.
1 lipca radny SWP i działacz „Solidarności” Karol Guzikiewicz wystosował wniosek do władz miasta Gdańska o naprawienie szkód wyrządzonych przez nieznanego sprawcę. „Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Stoczni Gdańskiej, wnioskuje do Miasta Gdańsk o naprawienie szkody w postaci umieszczenia nowej tablicy ks. Henryka Jankowskiego na Placu Solidarności pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców” – apeluje radny SWP.
Władze miasta Gdańska odpowiedziały na apel pozytywnie zapewniając, że tablica zostanie naprawiona lub – jeśli nie będzie to możliwe – na murze znajdzie się nowa tablica. Tak też się stało.
17 sierpnia zdjęcie nowej tablicy wiszącej na murze na Placu Solidarności zamieścił w mediach społecznościowych radny SWP Karol Guzikiewicz. „Prezydent Aleksandra Dulkiewicz naprawiła szkodę i powiesiła nową tablicę przy Pomniku Poległych Stoczniowców” – napisał przy zdjęciu działacz „Solidarności”.

