Główne uroczystości Bożego Ciała w Gdańsku odbyły się pod przewodnictwem metropolity gdańskiego J.E. gen. abp. Sławoja Leszka Głódzia. Rozpoczęły się o 10.00 mszą świętą w Bazylice Mariackiej, następnie procesja wyruszyła do Kościoła św. Brygidy. Wierni z gronem duchowieństwa, Najświętszym Sakramentem oraz władzami państwowymi szli ulicami Starego Miasta. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Cappella Gedenensis oraz Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywane Bożym Ciałem, jest jednym z najbardziej pieczołowicie obchodzonych uroczystości w Kościele Katolickim. Typowe dla procesji są cztery ołtarze, przy których modlą się wierni. Mają symbolizować cztery strony świata, na które wynoszony jest Chrystus.

