Inne

Trójmiejskie plaże, parki, bulwary i mola ponownie otwarte

 

Parki, plaże i część innych miejsc rekreacyjnych w Trójmieście – od poniedziałku, 20 kwietnia ponownie będzie otwarta dla spacerujących. To efekt wprowadzonego przez Radę Ministrów rozporządzenia. 

W Gdańsku ponownie zostaną otwarte miejskie parki, tereny zielone i rekreacyjne, a także plaże, molo i falochron. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem nadal zamknięte zostają siłownie na wolnym powietrzu, ogródki jordanowskie i place zabaw.

Gdyni otwiera dla mieszkańców plaże, molo w Orłowie a także Bulwar Nadmorski. Zniesiony zostaje zakaz korzystania z publicznych przestrzeni zielonych i rekreacyjnych. W związku z wprowadzanymi zmianami ponownie otwarte zostają także także parkingi przy Gdyńskim Akwarium, ulicy Orłowskiej oraz Polance Redłowskiej.

Podobnie jak w Gdańsku i Gdyni, w Sopocie sukcesywnie otwierane będą wejścia na plażę i molo. W przypadku większej liczby odwiedzających molo, trzeba się będzie liczyć z możliwymi ograniczeniami dotyczącymi wstępu. Wejść będzie można również m.in. do parku Północnego, parku Południowego, na błonia i promenadę nadmorską. Możliwe będzie także korzystanie z terenów leśnych, jednak bez możliwości użytkowania małej infrastruktury leśnej, jak np. wiaty, miejsca do biwakowania, urządzenia do zabaw dla dzieci. Otwarte zostaną tereny zielone wokół stawu Reja, stawu Kochanowskiego, Okrzei. Dostępne pozostają ścieżki rowerowe.

Wciąż jednak należy ograniczać wyjścia do niezbędnego minimum. Jeśli wyjście nie jest konieczne, bezpieczniej będzie zostać w domu. Należy także pamiętać, że w miejscach publicznych konieczne jest zachowanie odpowiedniego dystansu, a także zasłanianie ust i nosa. Pamiętajmy też o stosowaniu zasad higieny: częstym myciu rąk i używaniu płynów antybakteryjnych.

Udostępnij

Zostaw pierwszy komentarz

Obserwuj nas